KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14243059
nr 1424 3059
Alma Öhrström
(1897-1987), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, daterad -59, Mölle. Olja på pannå, 41x56 cm, yttermått inklusive ram: 48x63 cm
Alma Öhrström, svensk bildkonstnär född 1897, död 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 18:24:18
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Alma Öhrström
Läs mer om Alma Öhrström